piątek, 19 lutego 2016

7 powodów dla których warto jeść jabłka

Wśród wszystkich owoców, to właśnie jabłka są naszym krajowym produktem, dostępnym w sklepach przez cały rok. A dlaczego ich spożywanie jest dla nas i naszego zdrowia takie dobre?1. Jabłko zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które walczą z wolnymi rodnikami oraz oznakami starzenia. Jeśli więc chcesz być piękny i młody - jedz jabłuszka na codzień.

2. Ich niskokaloryczność jest zdecydowanie pomocna w walce z kilogramami. Dodatkowo jabłka zawerają błonnik i pektyny, które wpływają na uczucie sytości i prawidłowy proces trawienia.

3. Zawartość potasu, żelaza, cynku, krzemu oraz  witamin A, C, E i tych z grupy B korzystnie wpływa na nasze serce, układ odpornościowy, ale także na urodę, czyli włosy, skórę i paznokcie.

4. Jabłka to zazwyczaj pierwsze owoce, które podajemy małym dzieciom, ponieważ nie wykazują tendencji do wywoływania alergii pokarmowych. Nie są także ciężkostrawne i łatwo je zetrzeć na tarce.

5. Owoce te mają udowodniony ochronny wpływ przed chorobami, takimi jak Parkinson czy Alzheimer.

6. Kolejnym dobroczynnym wpływem jabłek jest to, iż obniżają poziom złego cholesterolu. Czyli zapobiegają zapychaniu się naszych naczyń krwionośnych.

7. Ostatnim, ale nie najmniej istotnym powodem, dla którego powinnyśmy jeść jabłka jest to, że pomagają dbać o higienę jamy ustnej. Ich gryzienie dobrze wpływa na dziąsła oraz na ilość wydzielanej śliny, która działa przeciwpróchniczo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz